Technologie systému Dombi

Jak jsme začínali

Když jsme se v roce 2009 do systému pustili, měli jsme o tehdejších technologiích docela dobrý přehled. Ale nevěděli jsme, jak by se která z nich osvědčila pro náš systém v praxi. A samozřejmě jsme také nevěděli, kam se budou techologie ubírat v následujícíh letech. V úvahu jsme brali také rozšíření jednostlivých technologií, licenční podmínky, dostupnost vývojářů a tak dále.
Prvotní vývoj probíhal v Javě, záhy jsme ale přešli na PHP, Nette Framework a HTML4. Pro hierarchie entit jsme uvažovali o využití grafových databází. Zkoušeli jsme také různá proprietární řešení, ale vždy jsme řešili nějaké problémy. Tu s nekompatibitou, tu s potřebou instalace a aktualizací, tu s nedostupností lidí, kteří dané technologii rozumějí.

Současné řešení

Postupným vývojem jsme se nakonec vlastně vrátili na začátek. Tvoříme systém, který nepoužívá nejnovější vychytávky, zato funguje spolehlivě za všech okolností. Dnešní Dombi používá ty nejobyčejnější a nejrozšířenější technologie na světě: S výše uvedenými technologiemi nemusíme na straně klienta nic instalovat (ani se starat o aktualizace) a nemáme problém sehnat programátory a zajišťovat podporu a údržbu. Také případné problémy se snadno řeší, protože v komunitě odborníků se vždy jedná o známé problémy. Hlavní výhoda pro nás i naše klienty pak spočívá v tom, že se můžeme soustředit na funkčnost systému a realizaci projektů našich klientů.